Ebru Gündeş Biyografisi

Ebru Gündeş

Ebru Gündeş

Ebru Gündeş 12 Ekim 1974 ‘te İstanbul ‘da doğmuştur. Şarkıcı, oyuncu ve sunucudur. Azeri iş adamı Rıza Sarraf ile 2010 yılında evlilik yapmıştır ve Alara adında bir kızı vardır.

Ebru Gündeş ünlü olmadan önce bir işçiydi. Kariyerine ilk adımı Marş Müzik Yapım firmasıyla anlaşarak yaptı. Marş Müzik Yapım firmasıyla anlaştıktan sonra Emel Sayın ‘a vokalistlik yapmıştır. Aynı zamanda ilk albümü için de çalışmalara başladı.

İlk albümü “Tanrı Misafiri” 1993 yılında piyasaya sürüldü. İlk albümü olmasına rağmen en fazla satanlar arasında yerini aldı ve Ebru Gündeş ‘in kariyer yükselişi hızla devam etti. 1995 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri ‘nde “En İyi Kadın TSM Sanatçısı” seçildi. 1996 yılında da yine “En İyi Kadın TSM Sanatçısı” ödülünü aldı ve “Yılın En İyi Şarkısı” ödülünü kazandı.

Ebru Gündeş ‘in aldığı ödüller günümüze kadar ulaşmaktadır. En son 2012 yılında Altın Kelebek Ödülleri ‘nde “En İyi Fantezi Müzik Kadın Solisti” ödülünü kazanmıştır. Aynı yıl “Kral TV & Kral FM Özel Ödülü” nü de kazandı.

Kariyeri boyunca onlarca ödül alan Gündeş, 2013 ‘ten beri O Ses Türkiye ‘de jürilik yapmaktadır.

Beğendiysen Paylaş:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*