Kıyafetlerin Ömrünü Uzatın

Her birimizin gardırobunda en çok tercih edilen kıyafetleri vardır. Her ne kadar her gün olmasa da elimizin sık sık o kıyafetlere gittiği fakat hemen eskiyeceğini düşünerek dolapta en özel yerde bekletiyoruz. Giymeyi sevdiğiniz kıyafetlerin ya da çamaşırların ömrünü uzatmanın püf noktaları şöyle:
Her ne kadar kıyafetlerin ortamında rengi ve modeli görünmese bile sütyenleri makinede yıkamanın gerektiğince sağlıksızdır. Fakat makine sütyenlerin ömrünü kısaltmakta ve vakitle biçimini bozmaktadır. Peki sütyenlerin hijyenikliği nasıl olmalı? Sütyenlerinizi su dolu bir kabın içerisine deterjan koyarak bekleterek hijyenikliğini yapabilirsiniz.


Kotlar ve jean hijyenikliğinde sık sık oluşturulan yanlışlardan biri de bir kere giydikten sonra kotlarda meydana gelen diz ilerinin önüne geçmek amacıyla sık sık olarak yıkıyoruz. Bu teknik kotların aşındırmakta ve eskitmektedir. Bu yüzden yapabileceğiniz en kolay teknik kotlarınızı 30 derecenin altında ve az miktarda deterjanla yıkamanız daha sıhhatli olacaktır.

Trikolarınızın hijyenikliğinde dikkat etmeniz gereken şey elde soğuk suda yıkayıp oda ısısında bir zeminde kurutmanız önerilmektedir. Aynı vakitte kazağınızı havlu üstüne sarıp rulo biçiminde yaptığınızda biçimi bozulmamış olacaktır.

Beğendiysen Paylaş:

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*