Hamile Kalma Şansını Arttırmak İçin Ne Sıklıkla Seks Yapılmalı

Ovulasyondan önceki 5 gün içinde korunmasız cinsellik yaptığınızda gebe kalma ihtimaliniz çok yüksektir. Menstural döngünün birinci günü, tane günün ilk günüdür. çoğu hanım bir sonraki döngüye girmeden 14 gün önce ovulasyon yaşar. özetlemek gerekirse menstural döngünüz 24-30 gün arasında sürdüğünü düşünürsek 10-16. Günler içinde ovulasyon laf konusudur. Yumurta, yumurtalıklardan bırakıldığında spermle birleşebilir ve bu süre 12-24 saat içinde değişmektedir.
Spermlerin günlerce canlı kalabildiği düşünülürse ovulasyondan bir kaç önce seks yapmak da gebe kalmanızı sağlayabilir. Mantığınız ne kadar ilişki çok olursa o kadar iyi olur diyebilir. Ancak hamile kalmak için çok seks yapmak etkili değildir. Sık boşalma sperm kalitesini düşürebilir. Diğer taraftan haftada 1 defa de sperm standardını olumsuz etkilemektedir. çünkü dışarı atılmayan spermler yaşlanır ve yumurtayı döllemek için faal bir halde hareket edemeyebilir.
Uzmanlar gün günde bir kereden fazla olmayan seksin hamile kalmak için daha etken bulunduğunu belirtiyor. Kitaplardan okuduğunuz veya filmlerini izlediğiniz kama sutra pozisyonlarını bir kenara bırakın. Klasik pozisyonlar gebe kalmak için en uygunudur.
Hamile kalma şansının en yüksek olduğu pozisyon misyoner pozisyonudur. öteki pozisyonlarda da hamile kalınabilir. çok iyi yüzücü olan spermler hanım vücudu içinde hızlı hareket eder.
Uzmanlar boşalma hemen sonra 20 dakika yatakta kalmanın ve dizleri kırarak uzanmanın gebe kalma şansını arttırdığını belirtmektedir.
Beğendiysen Paylaş:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*