El blenderleri nasıl temizlenir

Mutfaktaki yemek hazırlıklarımızda en iyi yardımcımız el blenderleridir. Bir çok işleviyle bize bir çok konuda yardımcı olurlar. El blenderlerinin kullanım sonrasında temizlenerek, diğer kullanıma hazır halde bırakılması gerekmektedir. Bunun için bazı pratik bilgiler bulunmaktadır. Şimdi sizlerle bunları paylaşmak istiyoruz.

El blenderlerini pratik temizleme yöntemi;
Kullandığınız el blenderinizi sıcak su ve deterjan konulan plastik bir kap içerisine sokun. Suyun yüksekliği blenderinizin alt kısmının az üzerine gelecek şekilde olmalıdır. Aksi taktirde elektrik olan kısma gelmesi muhtemel olur. Dikkatli bir şekilde bu suyun içerisinde el blenderinizi çalıştırın. Daha sonra aynı şekilde soğuk su koyduğunuz bir leğen içerisine koyarak, çalıştırın. Sonrasında aleti fişten çıkararak kurulayınız. Bu şekilde blenderinizin baş kısmı temizlenmiş olacaktır.

El blenderinin gövdesini temizlemek için;
Bu kısım her kullanım sonunda nemli bir bezle silinmeli ve kurulanmalıdır. Kesinlikle suyun altına sokulmamalıdır. Kullanım sonralarında temizlenmediği taktirde ellerinizden bulaşacak kirler ve yapışan tozlar makinenizi kirletecektir.

El blenderlerinin temizlenmesi sırasında dikkat edilmesi gerekenler;
El blenderlerini temizlerken fişten çıkardığınıza emin olun. İçerisinde bulunan  bıçaklar oldukça keskindir ve yaralanmanıza sebep olabilir. Bunun yanı sıra içerisinde bulunan elektrik akımı da diğer bir tehlike unsuru oluşturmaktadır. Bu sebeple size anlattığımız şekilde temizlemeniz hem hijyen hem de can güvenliğiniz için çok önemlidir. Makalemizin size bu konuda yardımcı olduğunu umuyoruz.

Beğendiysen Paylaş:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*