Domatesin cilde faydaları

Her türlü yemeğin içine gelen yanında veya tek başına tüketilen sebzelerden birisi olan domatesin cilde faydaları nelerdir
Yüksek oranda C ile E vitamini içeren domates hücre yenilemesine yardımcı olarak cildi korunmasının yanında kalp ile damar hastalıkları kemik gelişimine ve kansere karışı yüksek koruma sağlayan sebzelerin başında gelir.
Domatesin cilde faydaları neler kullanımı nasıldır. Domates yeterli miktarda tüketimi ve vitamini de domateste bulunmaktadır. Bu sayede ciltte oluşan kızarıklıklar geçirilebileceği gibi hücre yenilmesi artacağından dolayı cilt güzelleşir ve parlaklık kazanır. Cildimizi kullandığımız kalitesiz kozmetik ürünler gözeneklerin kirle dolması ve yeterince temizlenmesi sonucunda ve hatta bazen kalıtımsal olarak yüzdeki uygulama yapabilirsiniz 1 yemek kaşığı taze domates suyunun içine bir kaç damla limon sıkın. Hazırladığınız bu karşımı bu karşımı pamuk kullanarak yüzünüzü yuvarlak hareketlerle sürün bir süre beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın bu işlemin sebebi gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaktır.
Beğendiysen Paylaş:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*