Ütü bakımı

29 Mart 2016 admin 0

Ütüler zamanla içindeki su ve ütülediğiniz çamaşırların kumaşlarında bulunan iplerin yanması sonucu kirlenebilirler. Ütüleme işlemi esnasında su ve buharla birlikte çamaşıra zarar verirler. Bu lekeler Devamı..

Zor Lekeler Nasıl Çıkar

16 Kasım 2015 admin 0

Gün içerisinde pek çok ev hanımının korkulu rüyası olan zor lekelerle başa çıkmak oldukça zahmetli bir iştir. Özellikle de püf noktaları bilinmediği zamanlarda bu durum Devamı..

Pürüzlü yüzeyler nasıl temizlenir

25 Eylül 2015 admin 0

Kabartmalı duvar kağıtları, buzlu camlar, banyo fayansları pürüzlü yüzeylere örnek olarak gösterilebilir. Bu tür yüzeylerde iyi bir sonuç elde etmek için başvurulması gereken temizlik yöntemleri Devamı..

Mutfak evyeleri nasıl temizlenir

19 Eylül 2015 admin 0

Mutfaklarda sıklıkla kullanılan evyelerin temizliği çok önemlidir. Bunun en önemli sebebi ise, genellikle çiğ tükettiğimiz meyve ve sebzelerimizin bu mutfak evyelerinde yıkanmasıdır. Mutfak evyelerini kullanırken; Devamı..

El blenderleri nasıl temizlenir

31 Ağustos 2015 admin 0

Mutfaktaki yemek hazırlıklarımızda en iyi yardımcımız el blenderleridir. Bir çok işleviyle bize bir çok konuda yardımcı olurlar. El blenderlerinin kullanım sonrasında temizlenerek, diğer kullanıma hazır Devamı..

Ütü Tabanı Nasıl Temizlenir

8 Temmuz 2015 admin 0

Bayanların bir çoğunun ev işleri içerisinde yapmaktan en çok sıkılıp, erindikleri iş ütü yapmaktır. Günümüz teknolojisinin yardımıyla biraz kolaylaşmaya başlamış olsa bile, özellikle yaz zamanlarında Devamı..

Emaye Nasıl Parlatılır

7 Haziran 2015 admin 0

Emayeler mutfaklarda bir çok üründe kullanılan bir ham maddedir. Bir çok bayanın kullandığı tencere ve tavalar emayedir. Bayanların severek kullandıkları bu emaye parçaların ilk günkü Devamı..