Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Saçlarınızda beyazlıklar mı çıkmaya başladı. Bu beyazlıkları kapatmak için saçlarınızı mı boyatıyorsunuz. Saçlarınızı sürekli olarak boyatmakta saç beyazlamasının en temel nedenlerinden biri. Size önereceğimiz doğal yöntemler ile hem sürekli olarak boyatmaktan hem de saçlarınızdaki beyazlıklardan kurtulacaksınız.

1- Altın çilek gerçekten mucizevi bir bitki. Daha çok saç problemleri, deri enfeksiyonları ve obezite ile savaşmak için kullanılıyor. Saçların beyazlamasını önlemek için toz halinde satılan altın çileğe limon suyu ekleyerek bir karışım elde edin. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. İstediğiniz sonuca ulaşana kadar bu işlemi günlük devam ettirebilirsiniz.

2- Soğanı saçlarınızdaki beyazları yok etmek için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken soğanların kabuklarını soyduktan sonra iyice ezerek ezme kıvamına getirmeniz gerekiyor. Soğan ezmesini saç derisine ekledikten 30 dakika sonra şampuanla yıkayarak durulayın.

3- Havuç suyu sağlık açısından çok faydalı bir lezzettir. Saçlarınızın beyazlamasının önüne geçer ve aynı zamanda saçlarınızı da güçlendirerek kopmasını engeller.

4- Eşit miktarlarda Hindistan cevizi yağı ve limon suyunu birbiri ile karıştırın. Ölçü için karar veremiyorsanız üçer çay kaşığı deneyebilirsiniz. Bu karışımla saç derinize 5 dakika masaj yapın. Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayabilirsiniz.

Bu yöntemlerden sonuç almak için önemli olan her gün düzenli olarak uygulamaktır. Beyaz saç probleminin yanı sıra saçınızı besler ve güçlendirir.

Beğendiysen Paylaş:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*