Doğal Antibiyotik Yapımı

Hemen her öksürük ve boğaz ağrısında antibiyotik kullanmaya başlarız. Yapılan araştırmalar neticesinden sürekli antibiyotik kullanmak antibiyotik direncine neden olmaktadır. Bu yüzden ilk önce doğal olan antibiyotiklerden destek almak gerekir. İşte bu yazımızda sizlere denediğim ve memnun kaldığım antibiyotik yapımını göstereceğim. Öncelikle kullanacağımız malzemelerin özelliklerini yazalım.

Soğan: Balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır. Bakterilerin yok edilmesine ve solunum yolunun temizlenmesine yardımcı olur. Soğan yüksek oranda antioksidan bulundurmaktadır.
Bal: Öksürüğü azaltıp boğazdaki tahriş olan yerleri rahatlatır.
Limon: Gribe karşı vücudu güçlendirir. Bakteri birikimini önleyerek ağız sağlığını korur.Vitamin deposu olarak en güçlü doğal antibiyotiklerin başında gelir. İçerdiği C vitamini ile, solunum bozuklukları, boğaz enfeksiyonları gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Birinci antibiyotiğimiz için 1 adet orta boy soğanı ince ince doğrayın bir kaba aktarın ve üzerine 2 çay kaşığı bal ekleyip 1 gece bu şekilde bekletin. Sonrasında sürecek 2 saatte bir kaşık olarak içiniz.

İkinci antibiyotiğimiz için 1 adet orta boy soğanı kalın kalın doğrayın ve tencereye aktarın ve üzerine 2 bardak su ekleyin ve orta ateşte 15 dk kaynatın. Kaynattığınız soğanın üzerine 1 limonun suyunu ve 2 çay kaşığı balı ekleyip birkaç saat demlenmeye bırakalım ve daha sonrasında tüketebilirsiniz.

Beğendiysen Paylaş:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*