Yanak Sarkmasını Önlemenin Yolları

Yüz güzelliğinin ilk şartı, gergin bir cilttir. 20-25 yaş arasında sıkı ve genç bir cilt mevcutken zamanla cilt gevşer, kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Yanlış beslenmeye, yorgunluğa, strese bağlı oluşan bu sarkmalar ise kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterecektir. Deri yaşlanmasını önlemek amacı ile düzenli bazı uygulamalar yapmak gerekir. Her gün doğru nemlendirici ile cildi nemlendirmek, bol su içmek, dengeli beslenmek ve en önemlisi de stresten uzak durmak gerekir. Ayrıca düzenli spor yapmak, beden gibi yüzünde yaşlanmasını önleyecektir. Yanak sarkmaları yaşın etkisi ile de oluşabilir. Fakat hafifletmek için ev ortamında bazı tedbirler almak mümkündür.
Yüz Yogası Yanak Sarkmalarını Önler
Düzenli olarak spor yapan insanların bedeni, her zaman sıkı ve enerjiktir. Fakat yapılan sporlar tam olarak yüz bölgesine etki etmez. Bu sebeple yüz kaslarını çalıştırmaya yönelik yapılan yüz yogası ile yanak sarkmalarından kurtulmak mümkündür. Her gün 10-20 dakika ayırarak yapılan yüz yogası; dudakların daha dolgun, elmacık kemiklerinin belirgin olmasını sağlar. Ayrıca yanak bölgesindeki sarkmaları yok eder.
Yanak sarkmalarını önleyen kalem hareketi; evde bulunan bir kalem, dudakların arasına alınır ve yuvarlanır. Yaklaşık 5 dakika yuvarlanan kalem, elmacık kemiklerinin toparlanmasını sağlayacak ve dudakları daha dolgun hale getirecektir.
Yanak sarkmalarını önleyen kaşık hareketi; yüz yogasında yer alan ve yanakların daha sıkı olmasını sağlayan, hareket kaşık egzersizidir. İlk olarak, kaşığın sap kısmı dudakların arasına sıkıştırılır. Önce düz tutulan kaşık, yanak ve dudak kasları kullanılarak yukarı-aşağı hareket ettirilir. Gıdı olarak adlandırılan, çene altı yağları dâhil tüm yanak kaslarını çalıştıran bir harekettir.
Yeşil Çay İle Yanak Sarkmasını Önleyen Maske
Vücudun toparlanmasında oldukça işe yarayan yeşil çay ile sarkmaları engellemek için yüz maskesi hazırlamak mümkündür. Bir adet yumurta beyazı çırpılarak kar haline getirilir. Ardından bir tatlı kaşığı yeşil çay ve 1-2 damla zeytinyağı yumurta beyazına eklenir. Hazırlanan bu maske, iki gün ara ile tüm yüz bölgesine sürülür. Deriyi toparlama özelliği olan bu maske sayesinde, yanaklarda toparlanacak ve gerilecektir.
Beğendiysen Paylaş:
Facebook
Facebook
Instagram
Pinterest
Pinterest
Google+
http://www.kadinisterse.net/2017/02/yanak-sarkmasini-onlemenin-yollari.html
YouTube
RSS
E-Mail Gönder

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*