Metabolizmanızı nasıl hızlandırırsınız

Bayanların ortak sorunlarından bir tanesi de, zayıflamak ve sonrasında bu kilolarını muhafaza etmektir. Bununda yolu, metabolizmayı hızlandırmaktan geçmektedir. Hiç bir hanım unutmamalıdır ki, artık çok geç diye bir şey söz konusu değildir. Sizde hemen başvurabileceğiniz tablomuzu inceleyip, metabolizmanızı çalıştırarak kilo verebilirsiniz.

Metabolizmanızı nasıl hızlandırırsınız


06:00 Bir bardak su içerek güne başlamalısınız. Metabolizmanızı uyandıracak bu hareket çok faydalıdır. İlk kahvaltı olarak muz ve badem yiyebilirsiniz. Daha sonra sevdiğiniz egzersizleri yapmaya koyulmalısınız.

07:00 Ardından bir duş alın. Yağsız peynirler, sebzeli bir kahvaltı hazırlayarak, ikinci kahvaltınızı yapın. Kahvaltıda karbonhidratta yemeniz mümkün.

08:00 Sıralayacağımız diğer tavsiyeleri uygulamak için hazırlık yapın.

09:00 Bol su içmelisiniz. Su içmek sizdeki yeme isteğini azaltmaktadır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır.

10:00 Biraz dinlenme saati. Küçük bir aperatif alabilirsiniz.

11:00 Bir günlük tutarak, yediklerinizi ve egzersiz programlarınızı yazabilirsiniz. Bu size haftaları karşılaştırma imkanı sunacaktır.

12:00 Bir dostunuzla yürüyüş yapabilir veya bisiklete binebilirsiniz. Ayrıca bir yere gidileceği zaman araba yerine, toplu taşıma araçlarını kullanmanız daha iyi olacaktır.

13:00 Öğle yemeği vakti geldi. Evinizden getirdiğiniz öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Yağsız proteinler, kepekli tahıl ve meyveler sayabileceğimiz örnekler arasında yer alıyor. Lifi bol sağlık besinler tüketmenizi öneriyoruz. Şekerli ve gazlı içecekleri tüketmeyerek, su, yeşil çay, siyah çay içebilirsiniz.

14:00 Biraz yürüyüş zihninizi boşaltmanıza ve egzersiz yapmanıza yardımcı olacaktır.

15:00 150 kalorilik sağlıklı bir ara öğün atıştırma zamanı.

16:00 Çay saati molası. Önerimiz yeşil çay içmeniz. Yeşil çay, yağ yakmanıza yardımcı olduğu gibi, sizin daha az hissetmenize ve dinlenmenize yardımcı olacaktır.

17:00 Eve dönüş zamanı. Çok yorgunluk hissetmiyorsanız, yürüyerek eve gitmenizi öneriyoruz.

18:00 300 kaloriden az bir akşam yemeği yemelisiniz. Bol sebzeli, yağsız proteinli ve kepekli tahılların bulunduğu bir öğün iyi olacaktır. Yemeğin ardından 20 dakika beklediğinizde, beyniniz doyduğunu anlar.

19:00 Duş alma ve diş fırçalama zamanı. Diş fırçalamak, akşam atıştırmaları yapmanızı engeller.

20:00 Tv izlerken egzersiz hareketler yapabilirsiniz.

21:00 Sizi rahatlatacak ve uyumanıza yardımcı olacak yoga yapabilirsiniz.

22:00 Uyku saati. 8 saatlik uyku, yağ yakmanıza yardımcı olur.

 

Beğendiysen Paylaş:

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*