Lekesiz bir cilt için yapmamız gerekenler

Cilt temizliği ve cilt bakımı belirli günlerde yapılması gereken bir uygulama olarak görülmemelidir. Her gün düzenli olarak yapılması fayda sağlayacaktır. Parlak, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde ancak bu şekilde ulaşılabilir. Cildimizi gün içinde temiz tutarak, lekesiz cilt için düzenli aralıklarla bakım yaparsak doğru şekilde hareket etmiş oluruz. Yine lekesiz cilde sahip olmak için, haftada bir peeling uygulaması da yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Gelin şimdi lekesiz ve parlak bir cilde sahip olmak için neler yapmamız gerekiyormuş beraber inceleyelim.

Lekesiz bir cilt için yapmamız gerekenler
Sabah uyandığınızda ilk iş olarak, yatağınızdan kalkmadan tüm uzuvlarınızı gerdirin. Böylelikle kaslarınız uyarılacağı için, cildinize de taze kan yürüyecektir.

Uzuvlarınızı gerdirme işleminiz sona erdikten sonra, yaz veya kış ihmal etmeden pencerenizi açın ve 2-3 dakika boyunca derin nefes alıp verin. Bu şekilde sindirim sistemi, boşaltım sistemi ve dolaşım sistemi çalışmaya başlar. Kısacası böylelikle tüm organlarınız uyanır ve cildiniz canlılık kazanır.

Limonun mucizevi etkileri bulunmaktadır. Cildimiz içinde bu mucizeyi kullanarak, her sabah aç karnımıza ılık bir bardak suyun içerisine 1 bütün limonu sıkıyoruz. Ve hazırladığımız bu karışımı aç karnımıza içiyoruz. Bu şekilde hem günlük detoks ihtiyacımız karşılanır hem de iç organlarımız çalışmaya koyulur. İçtiğimiz 1 bardak limonlu su, cildimizi canlandırır.

Limonlu suyumuz içtikten sonra, evimizde kendimiz doğal olarak hazırladığımız toniklerle cildimizi temizlemeliyiz. Bu şekilde cildimizde önceki günden kalan negatif enerji ve etki kaybolacaktır.

Cildimizin temizlik işlemi sona erdikten sonra, nemlendirici kullanmamız gerekir. Nemin cildinizin hayat kaynağı anlamına geldiğini unutmamanız gerekir. Sağlıklı bir cildin en baş kurallarından biride nemdir. Cildi nemde uzak tutan kişiler, daha çabuk yaşlanmaktadır. Yağlı cilde sahip kişilerin ise nemlendiricileri dikkatli olarak kullanmaları gerekmektedir.

Cildimizin nemlendirme aşamasından sonra sıra cilt serumuna gelir. Cilt serumu kullanmak cildi genç ve taze tutar. Belli bir yaşa gelmiş kişilerin cilt serumunu kullanmaları çok önemlidir. Kullanan kişilerde ise yaşlılık belirtileri giderek azalarak, genç bir görünüm elde ederler.

Beğendiysen Paylaş:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*