Cilt Kırışıklığının nedenleri

Her bayan cildinin yaşlanma etkilerinden uzak ve canlı kalmasını ister. Bunun yolu cilde düzenli bakım yapmaktan geçmektedir. Cilt kırışıklığı bayanların kabuslarından bir tanesidir. Cilt kırışıklıklarıyla savaşabilmek için nedenlerini bilmek gerekir. Bu nedenlerin ışığında onlarla nasıl baş edeceğimizi öğrenmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. Bazı bayanlar yaşları ne kadar geçerse geçsin, ciltlerinde kırışıklık olmaz. Çünkü bu bayanlar, ciltlerine gereken önemi göstererek, düzenli bakımını yapmaktadırlar. Sizinde bu bayanlardan birisi olabilmeniz çokta imkansız değildir. Bizde bu nedenlerin neler olduğunu maddeler halinde sıralayarak, bu konuda size yardımcı olmak istedik.

Cilt Kırışıklığının nedenleri

  • Cilt kırışıklığına sebep olan en etkili nedenlerden bir tanesi, yüz mimiklerinizi aktif olarak kullanmanızdır. Özellikle de kaşlarınızı çatmanız, derin cilt kırışıklıklarına neden olmaktadır.
  • Cildin nemini kaybetmesi kırışıklığa neden olmaktadır. Cildin adeta hayat kaynağı olan nem, azalmaya başladıkça ciltte canlılığını yitirmeye başlar. Bu sebeple her zaman cildimizi nemli tutmaya özen göstermemiz çok önemlidir.
  • Sigara içmek, sadece ciğerlerimizi ve dişlerimizi tahrip etmemektedir. Bunun yanı sıra cildimizi de sarartıp, yaşlandırmaktadır.
  • Sinirli bir yapıya sahipseniz ve sürekli stresliyseniz, cildinizde mimikler olacaktır. Buda cilt kırışlıklarına neden olur.
  • Alkol kullanmakta ciltte kırışıklıklara neden olmaktadır. Alkol kullanıldığı zaman cilt şişmektedir. Ertesi gün ise, şişlik inmektedir. Böylece cilt elastikiyetini yitirmektedir. Böylece cilt kırışmaya başlamaktadır.
  • Güneşin zararlı ışınları da dikkat edilmezse ciltte kırışıklıklara neden olmaktadır. Cilt kurur ve kırışmaya başlar. Kışın bile bu etkiler devam edebilir. Bu sebeple cilt sürekli olarak güneşin zararlı etkilerine karşı korunmalıdır.

Gelin şimdi her cilt tipine uygulanabilecek bir kırışıklık maskesi tarifi verelim.

 

Gerekli malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı süzme peynir
  • 2 yemek kaşığı ekşi krema
  • 1 tatlı kaşığı tuz

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri güzelce karıştırıyoruz. Yüzümüze sürüyoruz. Maskeyi yüzümüzde 15-20 dakika boyunca bekletiyoruz. Daha sonra maskeyi yüzümüzden önce ılık suyla, sonra soğuk suyla duruluyoruz. İşlemimizin ardından cildimizde nemlendirici sürüyoruz. Bu maskemizi 6 hafta boyunca, haftada 1-2 defa tekrar ediyoruz.

Beğendiysen Paylaş:
Facebook
Facebook
Instagram
Pinterest
Pinterest
Google+
http://www.kadinisterse.net/2015/08/cilt-kirisikliginin-nedenleri.html
YouTube
RSS
E-Mail Gönder

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*